www.kristarex.pl

Trwa ładowanie danych proszę zaczekać ...

100 -lecie objawień w Fatimie

Wkrótce 100 lat od objawień w Fatimie, na terenie sanktuarium w Fatimie zorganizowanych zostanie w 2017 r. ponad 150 różnego rodzaju imprez mających związek ze stuleciem objawień maryjnych.

Rektor portugalskiego sanktuarium stwierdził, że kluczowym momentem obchodów stulecia objawień maryjnych, jakie miały miejsce w Fatimie między majem a październikiem 1917 r., będzie wizyta papieża Franciszka. Wydarzenie to powinno mieć miejsce między 12 a 13 maja br.

 

Matka Boża Fatimska - katolicki tytuł Maryi, Matki Jezusa, która miała objawiła się trojgu dzieci w okolicy portugalskiej miejscowości Fatima przez 6 kolejnych miesięcy poczynając od 13 maja 1917 roku. Byli to Franciszek i Hiacynta Marto oraz Łucja dos Santos. Kościół katolicki po zbadaniu wydarzeń i treści objawień nie znalazł sprzeczności z doktryną i uznał ich autentyczność w 1930 roku.

Francisco i Hiacynta zmarli niedługo po zdarzeniach opisywanych jako doznanie objawień: Jan Paweł II beatyfikował oboje 13 maja 2000. Łucja wstąpiła do zakonu karmelitanek , zmarła w 2005 r. Benedykt XVI wydał zgodę na odstąpienie od oczekiwania 5 lat od śmierci do rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą wyselekcjonowaną ofertą na 100 -lecie obchodów objawień fatimskich.

<<< wróć

Tworzenie stron i aplikacji internetowych | Częstochowa © 2014 Kristarex - produkcja, import, export dewocjonalii.